Pracownia VR/AR (6/10) – indywidualne konsultacje dla zespołów projektowych

Wirtualna seria spotkań odbywająca się co tydzień w ramach programu Pracowni VR/AR, w dniu 28.05 przybrała nieco inną formę niż zazwyczaj. Ze względu na bardzo duże zainteresowanie indywidualnymi konsultacjami wspólne konwersatoria wyjątkowo nie zostały uwzględnione w ostatnim piątkowym harmonogramie. Wobec tego, nieprzerwanie od godziny 11:00 do 19:00, przeprowadzono rozmowy z poszczególnymi zespołami projektowymi.

O godzinie 11:00 z Kierownictwem Pracowni VR/AR – Polą Borkiewicz i Jackiem Nagłowskim – połączyli się twórcy czterech projektów koprodukcyjnych: Dyskont Spożywczy – Matka P (reżyserka Aleksandra Więcka, producent Marcin Lech), Przestrzeń Zamknięta (reżyserka Hana Umeda, odpowiadająca za opiekę kuratorską Dorota Sosnowska), Katedra Światła (reżyser Hubert Humka) oraz Blast of Invisible Relations (doświadczenie wyłonione z Konkursu Pracowni VR/AR w 2020 roku, kontynuujące swoje działania wraz z tegorocznymi uczestnikami. W spotkaniu wzięli udział: reżyser, producent Ksawery Kaliski wraz z drugim reżyserem i producentem Piotrem Ceglarkiem). Z tegorocznych zespołów projektowych do indywidualnych rozmów przystąpili twórcy: Darkness VR (reżyser i producent Piotr Nierobisz), Multiverse (reżyser Robert Mleczko, asystent reżysera Radomir Majewski, odpowiedzialny za sound design development Andrew Maillet) oraz Jasknia VR (reżysera Jowita Guja wraz z drugim reżyserem Adamem Żądło).

Kolejny wirtualny zjazd przewiduje w swoim harmonogramie wykład oraz konsultacje z Przemysławem Danowskim – kreatorem krajobrazów dźwiękowych, kompozytorem muzyki do gier komputerowych, występów teatralnych oraz innych multimediów. Danowski jest odpowiedzialny za stworzenie przestrzeni dźwiękowej doświadczenia Nightsss (reż. Weronika Lewandowska, Sandra Frydrysiak), które na festiwalu Cinequest otrzymało główną nagrodę za najlepsze zaprojektowanie dźwięku.