Rozpoczynamy badania nad kolejnym doświadczeniem VR w Laboratorium VR IP PAN w Warszawie.

Szukamy dorosłych osób – twórców i odbiorców szeroko pojętej kultury, którzy podzielą się z nami swoimi wrażeniami po zobaczeniu doświadczenia VR.

Badanie odbywa się w Laboratorium VR w Instytucie Psychologii PAN w Warszawie na ul. Jaracza 1. 

Każde spotkanie umawiamy indywidualnie po wypełnieniu zgłoszenia rekrutacyjnego. Procedura kwalifikacji trwa kilka dni. Skontaktujemy się mailowo z wybranymi osobami, które spełniają kryteria. Formularze poddajemy szczegółowej analizie pod kątem ryzyk zdrowotnych i dopasowania do profilu badania zgodnego z wytycznymi komisji etycznej IP PAN. Wysłanie formularza nie jest jednoznaczne z kwalifikacją na badanie.

Badanie trwa ok. godziny i składa się z następujących etapów: 

  1. Przed badaniem wypełnisz kwestionariusz rekrutacyjny on-line celem kwalifikacji. 
  2. Na miejscu zobaczysz doświadczenie VR, podczas którego będziemy rejestrować twoje dane psychofizjologiczne t.j. reakcję serca, aktywność elektrodermalną skóry, śledzenie ruchów gałek ocznych i parametry ruchu.
  3. Po obejrzeniu wypełnisz kwestionariusz dotyczący Twoich reakcji na doświadczenie.
  4. Ostatnia część badania to trwający 15-30 minut wywiad.

Za udział przewidziane jest wynagrodzenie w wysokości 50 zł. 

Wypełnij formularz, aby wysłać zgłoszenie na badanie.

Badanie jest w pełni anonimowe. Wszelkie zebrane dane będą przechowywane z najwyższą dbałością o poufność informacji, nie będą wykorzystywane do żadnych innych celów niż naukowe i nie będą przekazywane dalej. Badanie dotyczy technologii i nie wiąże się z oceną osoby badanej. Jeśli na jakimś etapie poczujesz dyskomfort, pamiętaj że w każdej chwili możesz przerwać badanie.

Badania w projekcie „Nowe formy i technologie narracji” prowadzi Pracownia VR/AR Laboratorium Narracji Wizualnych vnLab PWSFTviT w Łodzi we współpracy z Instytutem Psychologii Polskiej Akademii Nauk, Ośrodkiem Przetwarzania Informacji – Państwowym Instytutem Badawczym, Polsko-Japońską Akademią Technik Komputerowych i Wydziałem Filologicznym Uniwersytetu Łódzkiego. Badania realizowane są w ramach programu “Regionalna Inicjatywa Doskonałości”. Płatne ze środków Ministerstwa Edukacji i Nauki na podstawie umowy nr 023/RID/2018/19 z dnia 18 stycznia 2019 w kwocie 11 865 100 zł.