Poznaj zespół Pracowni S3D

Pracownia S3D rejestruje zagadnienia i zjawiska, które po raz pierwszy w historii kinematografii są podejmowane w realizacji stereoskopowej. Jest to jedyny projekt na świecie, który bada potencjał artystyczny stereoskopii w filmie lalkowym, z którego słynie Łódź. Wszystko to byłoby niemożliwe gdyby nie utalentowany zespół naszych artystów i specjalistów. Z dumą prezentujemy Wam pełny skład zespołu:

Piotr Matysiak – Absolwent geografii. Przygodę z filmem rozpoczynał w 2006 roku jako reżyser filmu „53:15 Berek”. W 2014 ukończył Sztukę operatorską na PWSFTviT w Łodzi. W czasie studiów zrealizował kilkanaście etiud. Obecnie kończy studia doktoranckie na tej samej uczelni. Reżyser i operator obrazu filmów fabularnych, dokumentalnych, animacji, realizator kilkudziesięciu reklam i programów telewizyjnych. Licencjonowany płetwonurek i autor zdjęć podwodnych. Jego pasją jest animacja poklatkowa. Jest współtwórcą Laboratorium Narracji Wizualnych, w ramach którego prowadzi Pracownię S3D. Jest autorem zdjęć do filmu In Side oraz operatorem obrazu w projekcie Pracownia S3D.

Anita Kwiatkowska-Naqvi – Uzyskała tytuł magistra psychologii na Uniwersytecie Warszawskim oraz tytuł magistra animacji w Łódzkiej Szkole Filmowej, gdzie kontynuuje naukę na studiach doktoranckich. W swoich filmach krótkometrażowych nowatorsko podchodzi do tradycyjnych technik animacji, tworząc hipnotyzujące, poetyckie światy. Oprócz reżyserii filmów animowanych zajmuje się compositingiem i efektami specjalnymi. Jej specjalnością jest animacja poklatkowa lalkowa i claymation. Od 2012 roku jest współwłaścicielką LeLe, studia produkującego filmy animowane i dokumentalne. W 2013 roku krótkometrażowy film Anity pt. ,,Ab ovo’’ otrzymał prestiżową nagrodę dla najlepszego filmu dyplomowego na festiwalu w Annecy. Jest reżyserką filmu In Side rozwijanego w Pracowni S3D.

Justyna Rucińska –  Absolwentka Instytutu Kultury Współczesnej Filmoznawstwo -Kulturoznawstwo oraz Anglistyki na Uniwersytecie Łódzkim. Współwłaścicielka i producentka w zespole producenckim WJTeam oraz LIKAON. Założycielka oraz Członkini Rady Nadzorczej Stowarzyszenia Producentów Polskiej Animacji (SPPA). Doświadczenie zdobywała przy produkcji autorskich filmów animowanych oraz pełnometrażowych filmów lalkowych realizowanych we współpracy międzynarodowej, takich jak ,,Wyspa psów” Wesa Andersona, ,,Solan i Ludvig” czy ,,Maska” Braci Quay. W Pracowni S3D pełni funkcję producentki kreatywnej.

Miłosz Hermanowicz – stereografer w Pracowni S3D. W 1999 roku ukończył studia licencjackie w zakresie informatyki na Uniwersytecie w Orleanie we Francji a w 2006 roku ukończył Akademię Filmu i Telewizji w Warszawie na kierunku montaż filmowy. Uczestniczył w szkoleniach w Paryżu (S3D Campus) i Pradze (Transistor) z zakresu teorii i praktyki technik obrazu stereoskopowego 3D. Jego krótkometrażowy film Red Lady 3D zdobył Grand Prix na MFF Courant 3D we Francji i był dystrybuowany przez UniFrance na blu-ray 3D. Wyreżyserował Deep Dive, pierwszy live-action VR wyprodukowany w Łódzkiej Szkole Filmowej. Jest autorem ponad 20 artykułów dla branżowego magazynu FilmPro, w większości poświęconych tematyce S3D i VR.

Marta Chyła-Janicka – Absolwentka polonistyki ze specjalizacją teatralną Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego oraz animacji w PWSFTviT w Łodzi. Jej film dyplomowy ,,Ostatni pokój” zdobył szereg nagród, m.in. dla najlepszego filmu animowanego (Ekran Polish Film Festival w Toronto, Polish Film Festival w Austin) i za najlepsze dialogi (Polish Short Film Festival w Las Vegas). W swoich filmach przyjmuje konwencję zarówno komedii, jak i dramatu. Obecnie pracuje nad filmem animowanym w gatunku dramedy, który porusza temat trudnych relacji i tożsamości. W Pracowni S3D pełni funkcję script doctora.

Piotr Napieralski – Otrzymał tytuł magistra inżyniera na Wydziale Fizyki Technicznej, Informatyki i Matematyki Stosowanej Politechniki Łódzkiej w 2000 roku. W 2008 roku uzyskał stopień doktora nauk technicznych w zakresie dyscypliny naukowej Informatyka, specjalność grafika komputerowa na Politechnice Śląskiej, Wydziale Automatyki, Elektroniki i Informatyki. W 2014 roku otrzymał stopień doktora habilitowanego w dyscyplinie Informatyka na Politechnice Łódzkiej. Pracuje nieprzerwanie od 2000 roku w Instytucie Informatyki PŁ. Jego zainteresowania naukowe obejmują: grafikę komputerową, gry komputerowe, wirtualną rzeczywistość, projektowanie interfejsu użytkownika, programowanie grafiki 3D, symulacje i wizualizacje komputerowe, animację komputerową oraz inteligentną analizę obrazu filmowego. Jest autorem lub współautorem ponad 60 publikacji naukowych. W Pracowni S3D odpowiada za postprodukcję obrazu.

Piotr Ficner – Absolwent Instytutu Sztuki Uniwersytetu Opolskiego, kierunku Edukacja Artystyczna w Zakresie Sztuk Plastycznych. Ukończył studia filmem dyplomowym w technice animacji lalkowej. Od 2008 roku związany z łódzkim Studiem Se-Ma-For, gdzie rozpoczął profesjonalną drogę zawodową jako animator poklatkowy. Przez ostatnie 12 lat współtworzył filmy animowane pełnometrażowe i krótkometrażowe oraz seriale jako animator, plastyk i reżyser w Polsce, Słowenii, Wielkiej Brytanii, Czechach oraz we Włoszech. W Pracowni S3D pełni funkcję animatora.

Bartosz Kotarski – Absolwent Łódzkiej ASP, magister sztuki z wykształcenia, animator lalkowy z przypadku. Animuje od 2013 roku, kiedy to trafił na kurs animacji lalkowej w łódzkim studiu Se-Ma-For. Od tego czasu animacja jest jedną z jego pasji. Ma na swoim koncie udział w produkcjach animacyjnych w Polsce i za granicą. Ożywiał postaci w serialach, filmach krótkometrażowych i pełnometrażowych. W Pracowni S3D animuje Jana do działania.

Jacek Mazur – Jest absolwentem kierunku animacja PWSFTviT w Łodzi. Jego film dyplomowy ,,Operation White Widow’’ wygrał w kategorii Animacja na czternastej edycji festiwalu Tres Courts we Francji. Przez kilka lat był kierownikiem działu 3D i postprodukcji w Gdyńskim studio ,,Trefl’’. Jest absolwentem zarządzania cyfrową postprodukcją w PWSFTviT oraz uczestnikiem Game Design School. Od 2004 roku pracuje jako freelancer w dziedzinie 3D, VFX, compositing stop-motion, filmów, reklam i seriali, oraz on-set supervisor. Zapalony gracz komputerowy. W Pracowni S3D pełni funkcję specjalisty ds. postprodukcji.

Justyna Bebak-Szczucka – Studentka kierunku Information Technology na wydziale IFE Politechniki Łódzkiej oraz analityki biznesu na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego. W ramach projektu zajmuje się teksturami do wirtualnej scenografii, swoje działania opisując jednocześnie w pracy inżynierskiej. Interesuje się technologią VR, grafiką 3D oraz designem. W wolnym czasie poświęca się śpiewowi chóralnemu, treningom na siłowni lub starając się pozostać na bieżąco ze światem kina.

Zuzanna Grabowska – Studentka Information Technology na wydziale IFE Politechniki Łódzkiej. W projekcie zajmuje się postprodukcją obrazu. Interesuje się grami komputerowymi i grafiką 3D. Gdyby miała więcej wolnego czasu z chęcią spędzała by go na czytaniu książek i graniu w gry planszowe. Obecnie zajmuje się pisaniem pracy dyplomowej oraz testowaniem gier.

Jakub Klepacz – Student Politechniki Łódzkiej na wydziale FTIMS na kierunku informatyka. W projekcie zajmuje się trackingiem oraz heroiczną walką z systemem FLAIR. W wolnym czasie relaksuje się jeżdżąc na łyżwach lub kalecząc uszy swoich sąsiadów, wykonując znane kawałki rockowe na gitarze elektrycznej.

Aleksandra Ścisławska – Studentka informatyki na wydziale FTIMS Politechniki Łódzkiej. W projekcie zajmuje się trackowaniem ruchu kamery i wirtualną scenografią. Interesuje się grafiką 3D oraz animacją. Specjalizuje się w modelowaniu i teksturowaniu w Blenderze. Pracowała przy tworzeniu animacji do gry Medieval Dynasty. Wolny czas lubi spędzać na powietrzu i na czytaniu dobrych książek. Obecnie zajmuje się pisaniem pracy dyplomowej związanej z projektem i tworzeniem gry komputerowej.


Jędrzej Hejduk – Absolwent PWSFTviT na Wydziale Organizacji Sztuki Filmowej oraz Kulturoznawstwa ze specjalizacją Filmoznawstwo na Uniwersytecie Łódzkim. W Pracowni S3D jest asystentem produkcji. W wolnym czasie zajmuje się remontowaniem starych samochodów i motocykli oraz kolekcjonowaniem starych polskich plakatów filmowych.

Weronika Kozłowska – W Pracowni S3D pełni funkcję specjalisty do spraw kontentu. Kończy studia magisterskie na kierunku Organizacja Produkcji Filmowej i Telewizyjnej w Szkole Filmowej w Łodzi. Absolwentka Komunikacji i Psychologii w Biznesie na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika. Studiowała również Marketing w Przemyśle Muzycznym na University of Applied Sciences w Utrecht, Film and Video Production w The City College of New York oraz Nowe Media i Kulturę Cyfrową na Uniwersytecie Łódzkim. Doświadczenie zdobywała przy pracy jako kierownik produkcji, asystent reżysera, asystent producenta i script doctor.

Mikołaj Zacharow – Prawieabsolwent kierunku Mechatronika na Politechnice Łódzkiej. Pasjonat fotografii, fotoreporter, nominowany do Grand Press Photo. Od 2010 roku związany ze Szkołą Filmową. Od 2013 roku zawiaduje od strony technicznej Katedrą Filmu Animowanego i Efektów Specjalnych. Na co dzień ogląda multum filmów i słucha jazzu.
W projekcie nadzoruje robota Animoko, programuje ruchy i rozwiązuje problemy techniczne nie do rozwiązania.

Tomasz Łaptaszyński – Robi zdjęcia i się wspina. Lubi w milczeniu wpatrywać się w albumy z agencji Magnum lub schematy dróg wspinaczkowych, wierząc że od tego będzie mądrzejszy i silniejszy. W Pracowni S3D pełni funkcję fotosisty.

Jan – to główny bohater animowanego film In Side w technice S3D. To człowiek uwięziony w świecie własnych ograniczeń. Dopiero abstrakcyjny świat labiryntu, do którego trafia w wyniku enigmatycznych zdarzeń, zmusza go do prawdziwej konfrontacji ze sobą, co staje się zalążkiem nowego, prawdziwego życia.

Więcej informacji o Janie oraz o Pracowni S3D można znaleźć na naszym profilu na instagramie: @insides3d.