Nowa scenografia, nowy świat
Trwa kolejna sesja badawcza zespołu Pracowni S3D vnLab Laboratorium Narracji Wizualnych. Ekipa realizuje zdjęcia w nowej scenografii – bohater zmierzy się z poszukiwaniem rozwiązania w zupełnie zaskakujących go okolicznościach.
Podczas dwutygodniowego planu zdjęciowego zespół będzie pracować nad sceną o walce z czasem. Ekipa skupi się wokół głównego założenia operatorsko-stereograficznego, którym jest operowanie granicznymi wartościami parametrów stereoskopowych oraz silne wprowadzenie tzw. pierwszego planu.
To piąte spotkanie w ramach projektu oraz pierwsze w 2021 r. Pracom towarzyszyć będzie również szeroka dokumentacja z zadania laboratoryjnego dotyczącego zależności przestrzennych i relacji obiektów względem siebie w obrazie stereoskopowym.Tym doświadczeniem zespół pracowni podzieli się już niebawem.
Działania podejmowane w Pracowni S3D vnLab mają na celu wypracowanie standardów pracy z techniką zdjęć stereoskopowych w realizacjach stop motion oraz dostosowanie ich do potrzeb narracji dramaturgicznej w utworach filmowych, a także poszerzenie możliwości ekspresji wizualnej w dziełach S3D. Efektem 4-letnich prac w ramach projektu będzie stereoskopowy film animowany w stop motion o roboczym tytule „In Side”. W planach jest również stworzenie podręcznika do stereoskopii w filmie animowanym.
Do zespołu projektowego Pracowni S3D vnLab należą: Piotr Matysiak – kierownik pracowni i operator obrazu, Anita Kwiatkowska-Naqvi – reżyserka, Miłosz Hermanowicz – stereografer, Bartosz Kotarski – animator, Agnieszka Mikołajczyk – lalkarka, Marcin Jasiński – scenograf, Marta Chyła-Janicka – scriptdoctorka, Justyna Rucińska – z-ca kierownika pracowni i kierowniczka produkcji, Jędrzej Hejduk – asystent produkcji, Tomasz Łaptaszyński – fotosista, a także Małgorzata Gontarska – specjalistka ds. komunikacji oraz Mikołaj Zacharow odpowiedzialny za wsparcie techniczne i obsługę motion control.
Kolejna sesja odbędzie się na przełomie czerwca i lipca.