Weź udział w testach pierwszej publikacji cyfrowej vnLab!

W  Pracowni Narracji Interaktywnych vnLab tworzymy nowy format cyfrowych publikacji. Naszym pierwszym, eksperymentalnym wydawnictwem została publikacja towarzysząca wystawie „Odszkolnić!” w Galerii Arsenał w Białymstoku. Chcemy teraz sprawdzić, jak w praktyce działają zaprojektowane przez nas narzędzia i jakie jest doświadczenie czytelniczek i czytelników, zapoznających się z taką formą publikacji. Biorąc udział w testach, masz szansę wpłynąć na udoskonalenie samego formatu wydawniczego oraz kolejnych publikacji, które ukażą się jeszcze w tym roku.

Do udziału w testach zapraszamy osoby aktywnie uczestniczące w kulturze, korzystające z jej oferty zarówno online jak i offline. Szczególnie zależy nam na opinii osób związanych ze sztuką i edukacją artystyczną: studentkach uczelni artystycznych, wykładowcach, historyczkach sztuki, kuratorach czy artystkach.

Do udziału w testach nie potrzebna jest żadna wiedza z zakresu projektowania czy programowania, tylko szczerość, chęć pomocy i krytyczne oko. Szczególnym, dodatkowym atutem będzie zaś zainteresowanie tematami edukacyjnymi w sztuce oraz znajomość samej wystawy i jej kontekstu.

Testy odbywają się online w dniach 5–18 września. Polegają na obejrzeniu gotowej, cyfrowej publikacji, wykonaniu wskazanych przez prowadzącą zadań związanych z jej funkcjonalnościami, a następnie wypełnieniu kwestionariusza i rozmowie. Całość potrwa maksymalnie 90 min. Sesje są nagrywane w celach badawczych – nagrań nie udostępniamy i nie upubliczniamy. Po testach uczestnicy otrzymają symboliczny upominek.

Jeśli chcesz wziąć udział w badaniach, wypełnij Formularz Rekrutacyjny.

Jeśli masz pytania lub uwagi, napisz: edrygalska@vnlab.org

Link do formularza rekrutacyjnego.